Forum Forum Stowarzyszenia Przyjaciół Kolei i Zabytków Techniki oraz Toruńskiej Makiety Modułowej Strona Główna Forum Stowarzyszenia Przyjaciół Kolei i Zabytków Techniki oraz Toruńskiej Makiety Modułowej

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy    GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pytanie o parking

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Stowarzyszenia Przyjaciół Kolei i Zabytków Techniki oraz Toruńskiej Makiety Modułowej Strona Główna -> Ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bartek




Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 51
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Czw 9:31, 15 Paź 2015    Temat postu: Pytanie o parking

Witam kolegów
Czy ktoś może mi powiedzieć jak w tej chwili wygląda parkowanie pod dworcem PKP ? Wiem,że parking jest częściowo rozkopany.
Wybieram się na Hobby w sobotę pociągiem, ale do Torunia muszę dojechać samochodem. Czy jest ewentualnie jakieś inne miejsce w okolicach dworca, żeby zaparkować samochód ?

Pozdrawiam
Bartek
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Robert Kola




Dołączył: 27 Lut 2006
Posty: 1556
Przeczytał: 9 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Czw 10:18, 15 Paź 2015    Temat postu:

Jeśli chodzi Toruń Główny to budowa parkingu nie została zakończona, więc jest ciasno, choć różnie o różnych porach. W ostatnim czasie parkowałem na takim piaszczystym skwerze, jakby za plecami przystanku na Kujawskiej (kierunek Rudak). A może lepiej pojechać ze Wschodniego?

R>K
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Bartek




Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 51
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Czw 13:08, 15 Paź 2015    Temat postu:

Dziękuję Robercie
Może faktycznie pojadę ze Wschodniego Muszę sprawdzić połączenia.
Jeszcze raz dzięki !
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Remaj12




Dołączył: 26 Lis 2009
Posty: 641
Przeczytał: 4 tematy

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Toruń

PostWysłany: Czw 13:51, 15 Paź 2015    Temat postu:

Nie wiem - jeszcze jakiś czas temu jak podjeżdżałem na dworzec samochodem lub rowerem to zawsze się jakieś miejsce znalazło - albo w pobliżu dawnej ekspedycji towarowej (nowy wyremontowany parking blisko peronu 4) albo na wspomnianym przez Pana Roberta "piaszczystym skwerze".

Jakim połączeniem jedziesz Bartku? Ja i Kubi jedziemy z dworca głównego pociągiem REGIO 57320/1 relacji Toruń Główny - Poznań Główny:
- [link widoczny dla zalogowanych]

Nie wiem czemu, ale wszystkie pociągi jadące z/w kierunku Inowrocławia kończą/zaczynają bieg na dworcu głównym, a pociągi z Bydgoszczy na dworcu wschodnim (tylko niektóre kursy np. w porze wczesnoporannej, późnowieczornej - zaczynają się/kończą na dworcu głównym).

Wracając do miejsca parkingowego - zobacz sobie, o czym mowa:
- parking obok dawnej ekspedycji towarowej:
[link widoczny dla zalogowanych]'02.3%22N+18%C2%B036'49.4%22E/@53.000641,18.6125923,348m/data=!3m2!1e3!4b1!4m2!3m1!1s0x0:0x0?hl=pl
- parking na "piaszczystym skwerze" koło przystanku autobusowego:
[link widoczny dla zalogowanych]'05.9%22N+18%C2%B036'53.6%22E/@53.001629,18.6137662,348m/data=!3m2!1e3!4b1!4m2!3m1!1s0x0:0x0?hl=pl

Nie wiem czemu link nie chce się cały "zapalić na niebiesko" - trzeba odpalić to ręcznie - skopiować całość i odpalić w górnym pasku przeglądarki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Bartek




Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 51
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Czw 15:38, 15 Paź 2015    Temat postu:

Dzięki Remku.
Myślę, że jakoś sobie poradzimy z parkowaniem samochodu. To miejsce przy przystanku wydaje się być OK. Co do połączenia, to wybieramy się tym samym pociągiem. Jeżeli mogę Wam coś podpowiedzieć, to kupcie sobie w MPIK-u bilety wstępu na Hobby. W zeszłym roku straciłem w Poznaniu 1,5 godz. w kolejce do kasy.
Pozdrawiam
Bartek
Powrót do góry
Zobacz profil autora
JUNIOR




Dołączył: 21 Lis 2009
Posty: 751
Przeczytał: 5 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: TORUŃ

PostWysłany: Czw 16:12, 15 Paź 2015    Temat postu:

ZOSTAW NA TRAMPIE
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Remaj12




Dołączył: 26 Lis 2009
Posty: 641
Przeczytał: 4 tematy

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Toruń

PostWysłany: Pią 6:36, 16 Paź 2015    Temat postu:

Bartek napisał:
Co do połączenia, to wybieramy się tym samym pociągiem. Jeżeli mogę Wam coś podpowiedzieć, to kupcie sobie w MPIK-u bilety wstępu na Hobby. W zeszłym roku straciłem w Poznaniu 1,5 godz. w kolejce do kasy.

To fajnie, że jedziemy jednym pociągiem - będzie raźniej. Na stacji Poznań Garbary mamy jednominutowy postój (08:56-08:57), dokładnie w tym samym czasie na tej stacji, również przez minutę będzie stał pociąg specjalny SPICHLERZ, którym chcieliśmy jechać. Będzie więc można "zaliczyć" pociąg, robiąc mu chociaż zdjęcie.
Co do biletów. Słuszna uwaga. Mamy zamiar kupić bilety wcześniej, bo o kolejkach do kas już słyszeliśmy. W każdym EMPiKu można je kupić?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Bartek




Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 51
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pią 11:07, 16 Paź 2015    Temat postu:

Bilety są chyba w każdym EMPIK-u. Jeżeli udało mi się kupić w Grudziądzu, to tym bardziej będą w Toruniu. Będziemy czekali przy kasach, żeby się nie szukać po całym dworcu.
Pozdrawiam
Bartek
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gość







PostWysłany: Czw 19:34, 26 Paź 2017    Temat postu:

czy cos sie zmieniło w tym temacie?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Stowarzyszenia Przyjaciół Kolei i Zabytków Techniki oraz Toruńskiej Makiety Modułowej Strona Główna -> Ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin