Forum Forum Stowarzyszenia Przyjaciół Kolei i Zabytków Techniki oraz Toruńskiej Makiety Modułowej Strona Główna Forum Stowarzyszenia Przyjaciół Kolei i Zabytków Techniki oraz Toruńskiej Makiety Modułowej

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy    GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Filmowanie szlaków kolejowych

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Stowarzyszenia Przyjaciół Kolei i Zabytków Techniki oraz Toruńskiej Makiety Modułowej Strona Główna -> Ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Krzysztof 27




Dołączył: 04 Paź 2018
Posty: 4
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: toruń

PostWysłany: Nie 16:56, 28 Paź 2018    Temat postu: Filmowanie szlaków kolejowych

Witam serdecznie ,
Dnia 30.09.2018 roku , pojechałem do Laskowic Pom. z zamiarem aby sfilmować sobie z kabiny maszynisty (zostawiając tam kamerkę) szlak linii nr. 208 na odcinku Laskowice Pomorskie - Wierzchucin , przez Lniano . Ten fragment linii jest obsługiwany przez arriva tylko po 1 kursie w piątki i w niedziele . Także status użytkowania to linia turystyczna .
Spotkałem się z kategoryczną odmową od pani kierownik pociągu - tylko maszynista był przychylny - na moją prośbę pozostawienia włączonej kamery w kabinie szynobusa . Kierownik pociągu pytała o jakieś pozwolenia ... . Wróciłem do domu z niesmakiem , bo wiadomo skoro linia tak rzadko używana to i z czasem ją zamkną . A pamiątki brak .
Po głowie różne myśli mi chodziły - znajomości aby uzyskać pozwolenie ; - wynajęcie drona ; odpada ze względu na szybko rozładowywujące się baterie drona ; wreszcie zakup Gimbala i piesza wycieczka . A skoro tak to ile kosztuje mandat za łażenie po torach ?
Kochani miłośnicy kolei , może macie jakieś znajomości lub inne pomysły i poradzicie mi JAK OSIĄGNĄĆ CEL ? Do wiosny teraz trzeba czekać .

P.S. Bydgoszcz Emilianowo ma być przebudowywana , dlatego warto byłoby np. z okazji dnia kolejarza zorganizować wycieczkę (taką pętlę) wokół Bydgoszczy . Może Jan Kryszkiewicz ze stowarzyszenia miłośników kolei w Bydgoszczy coś pomógłby zrealizować ?
Dziękuję i pozdrawiam .
Krzysztof Olech .
Powrót do góry
Zobacz profil autora
MaciejOledzki
Administrator



Dołączył: 27 Lut 2006
Posty: 1950
Przeczytał: 4 tematy

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Solec Kujawski

PostWysłany: Nie 18:38, 28 Paź 2018    Temat postu:

Szkoda, że się wcześniej nie odezwałeś - może udałoby się złapać jakiś kontakt w Arrivie i zgodę na sfilmowanie z kabiny. Co do chodzenia po torach, to nie ma się co narażać na mandat, chociaż na tej linii ryzyko pewnie jest niewielkie. Poza tym od chodzenia po tłuczniu ekspresowo się niszczą podeszwy.
A co do Emilianowa - chciałbyś, żeby wycieczka była jakimś wynajętym składem? Jeżeli tak, to chyba nie ma na to co liczyć. Koszt takiego przejazdu to byłoby zapewne kilka tysięcy złotych, może nawet bliżej 10 tysięcy. Kto miałby to sfinansować? A przebudowa Emilianowa to jeszcze na razie plany, PLK jeszcze się nie uporało nawet z remontem linii 201 między Nową Wsią Wielką a Maksymilianowem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Krzysztof 27




Dołączył: 04 Paź 2018
Posty: 4
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: toruń

PostWysłany: Nie 20:46, 28 Paź 2018    Temat postu:

Dziękuję za odpowiedż ,
Oczywiście , że wycieczka powinna być zorganizowana grupowo , najlepiej z miłośnikami z Chojnic i Bydgoszczy , bo inaczej to nie wchodzi w grę . Tam w Emilianowie mają być usunięte perony , to wszystko z planami i budową terminalu Multimodalnego w Solcu Kujawskim .
A buty w imię sprawy mogłbym poświęcić (śmiech) .
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Stowarzyszenia Przyjaciół Kolei i Zabytków Techniki oraz Toruńskiej Makiety Modułowej Strona Główna -> Ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin